петък, 29 април 2011 г.

Мускулен разтеж само с 3 техники





Трябва винаги да търсим да шокираме мускулите си за да има растеж опитването винаги на нещо ново е доста добра опция за мускула.


  • Една серия с по - лека тежест края на упражнение то

Представлява серия с по-малка тежест за финал на всяко упражнение и за осигуряване на по-голям мускулен растеж и по-добра дефиниция.Един пример ако изпълнявате преси с дъмбели от хоризонтална лежанка, прави те 4-5 серии с голяма тежест по 6-10 повторения всяка. Това се прави за всяко упражнение от тренировката

  • Повече упражнения за натоварване на повече мускулни влакна

Понякога решава те, че не искате да прави те 4-5 упражнения за мускулна група с 4-5 серии, както правите обикновено. Вместо това изпълнява те повече упражнения и по-малко серии от тях, достигайки същия общ обем. Да вземем за пример гърба. Избира те 8-10 различни упражнения и прави те само 2-3 серии от всяко, като преминава те бързо от едно упражнение към друго. Това да ва на тялото различно усещане, което помага за растежа.

  • Претоварване то

Вместо да прави те повече упражнения с по-малко серии със всяко, тази техника залага на минимално количество упражнения често само 1-2 и достига до 10 серии от всяко за пълно изтощаване на участващите мускулни влакна. Когато изпълнява те това, първо трябва да сте сигурни, че сте се спряли на основно, базово упражнение-нещо като вдигане от лег, мъртва тяга, гребане от наклон, набиране или кофички. След това се концентрирай те върху изпълняване на голям брои серии само от това упражнение. По-късно може те да изпълня те още едно упражнение за същата мускулна група по същия начин. След края на тренировката, въпреки че броя на упражненията могат да бъдат само 2 за мускулната група, но броя на сериите достигат 20.

Описах просто пример за това, какво може да направиш, за да шокираш мускулите за нов растеж. В добавка към тези варианти, може да използваш всеки от принципите на Уидър, включително отрицателни повторения, форсирани повторения, супер серии, трисетове, гигантски серии и почивка-пауза. С достатъчно интензивност и усилия, всяка промяна във вашата тренировка може да се окаже шокът, от който се нуждае тялото ви, за да се събуди за растеж

Таурин



Таурин - Тази многоклетъчна аминокиселина участва в детоксификацията, защитата на клетъчните мембрани, регулирането на кръвното налягане поддържането на структорния протеин в мускулите, а също така довежда до край инсулиноподобната активност.

При един експиремент тауринът стимулира глюкозното покачване в клетките с 50% капацитет на инсулин. Подобно на глутамина тауринът е считан от много учени за условно есенциална аминокиселина. Въпреки че ние обикновено произвеждаме определено количество от него, недостигът му може да се прояви във функционалното увреждане на някои тъкани, което подсказва, че той може да действа като модулатор на разтежа.

Тауринът влиза в основните съставки на различните видове месо и яйцата. Но въпреки това тялото не може да си набави необходимите му количества от храната, тъй като при активна физическа дейност запасите от таурин бързо изчезват. Най-голям риск от изчерпване на нивата на таурин съществува за вегетарианците, които не консумират яйца и месо.

Недостигът на таурин може да се прояви във функционалното увреждане на някои тъкани, което показва, че той играе ролята на модулатор на растежа. А освен това се наблюдава увреждане на ретината на очите и отслабване на имунната система. При хора със затлъстяване се наблюдават намалени нива на таурин в кръвта, което може да доведе до още по-голямо увеличение на килограмите и натрупването на мазнини.

Програма за маса тридневна






Програмата е предазначена за тридневна тренировъчна седмица. Ето ви и програмата

- Клек 1 серия от по 8-10 повторения
- Лег екстензия 1 серия от по 8 - 10 поворения
- Сгъване за задно бедро 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Пулоувър 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Рамена преса на машина 1 серия по 8 -10 повторения
- Дърпане на долен скрипец 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Повдигане от лег 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Сгъване за бицепс с прав лост 1 серия от 8 -10 повторения
- Екстензия за трицепс на скрипец 1 серия от 8 - 10 повторения
- Набирания 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Кофички на лежанка 1 серия от по 8 - 10 повторения
- Повдигане за прасец на Калф машина 1 серия 8 -12 повторения
- Коремния преси 1 серия 10 - 15 повторения

понеделник, 25 април 2011 г.

Чаша мляко + тренировка






Всеки знае, че млякото е доста полезно, но дали знаете, че чаша мляко след тренировка намалява подкожните мазнини и покачва мускулна маса ?


Всичко това е доказано с изследване на канадски учени експериментирано е върху жени, но същия ефект има и върху мъжете.След тренировка млякото топи мазнините. Това е тезата, която те надлежно са доказали чрез поредица от опити, анализи и сравнения.
В крайна сметка са установили, че след тренировка във фитнес залата жените, които пият по 2 чаши мляко, натрупват повече мускулна маса и губят повече мазнини в сравнение с онези, които пият енергизиращи напитки.

Изследвани са както можете да се досетите три групи – първата група млади жени, които не са вдигали тежести преди да започнат да тренират, а след тренировка е трябвало да консумират нискомаслено мляко (500 мл), втората са тренирали и са пиели подсладена енергизираща напитка, а третата е била контролна. В резултат тези, които са консумирали мляко, са имали по-добре оформени мускули и по-малко мазнини.
Всъщност същият ефект се наблюдава и при мъжете, но това е доказано при друго изследване.
В крайна смета изводът е: една чаша мляко след тренировка помага за намаление на подкожната мазнина и увеличава чистата мускулна маса а за жените придобиват перфектно тяло без голям % подкожна мазнина

събота, 23 април 2011 г.

Цигари и мускули







Всички знаем колко са вредни цигарите без спор, но цигарите дали вредят на мускулите и това как става ?

Първо да разгледаме дишането при непушачите.

При вдишването белите дробове се пълнят с кислород, който от там преминава в кръвта свързвайки се с хемоглобина. Кръвта преминавайки по кръвоностната система снабдява мускулните влакна с кислород и така те работят доста добре.

И сега дишането при пушачите.

При вдишване освен, че кислород влиза в белите дробе, но и токсични химикали. Те преминават в кръвта ,която го доставя на мускулните влакна. И така те получават много по-малко кислород за сметка на токсичните вещества.

Най-вредните е въглеродният оксид т.е токсичен газ, който се произвежда от организма в много малки количества. При тютюнопушене допълнително се приема въглероден оксид, който се свързва много по-бързо с хемоглобина в кръвта, отколкото кислорода (около 75%). Така кислородът попадана много по-малки количества в кръвта.

Кислородът играе много важна роля в производството на енергия в организма по този начин цигарите осигуряват по - малко енергия в организма. Резултатът от, което може да е намален тонус, сила бързо изморяване и т.н

Ако съдя по статистиката показва хората, които пушат спортуват много по - малко При едно и също физическо натоварване пулсът на пушачите се ускорява повече от този на непушачите. Това се получава, защото кръвта е бедна на кислород и затова на сърцето му се налага да изпомпва повече кръв, за да компенсира недостига на кислород. Кръвното налягане и пулсът се повишават допълнително от никотина.

Тютюневия дим и пушенето вреди сериозно на здравето ни, но пречи и на мускулите ни да са по силни и здрави както и на тренировки те да показват по-добри резултати.

Всеки сам си прави избора ! DIETS-FITNESS.ORG е против цигарите,но не и против хората , които пушат !

П.П не е по темата, но ще се радваме да чуете изготвен за нас mix от DJ BACARDI

DJ BACARDI - DIETS-FITNESS.ORG MIX by dj_bacardi

сряда, 20 април 2011 г.

Упражнения за стягане на бюста







Като кажеш на жена имаш секси бюст става и приятно,но няма жена коята да не желае да има секси бюст нали така ? Ако се чудиш как да си стегнеш бюста без "n" степен силикон попаднал си на точното място.Но искам да знаете чрез упражнения няма как да се добиете с нов бюст ако имате такива очаквания единствено можете да подобрите бюста си !


Искам да поясня, че гръдна мускулатура се нарича големият гръден мускул (Pectoralis Major), който е разделен на горна, средна и долна част. При изготвянето на тренировъчни режими, към гръдните мускули се включват също малкият гръден мускул и предният зъбчат мускул.
Упражнение 1

Важно е да застанете в поза лотос (краката са един върху друг, а ръцете са долепени пред гърдите.) Започнете да оказвате лек натиск с ръцете, така че да усещате стягане на гръдните мускули. Повторете няколко пъти, докато усетите леко напрежение в гръдната мускулатура. не прекалювайте много с повторенията може да имате мускулна треска на следващия ден.

Упражнение 2

Звучи малко страно,но е едно от най-ефикасните упражнения класическите лицеви опори. Застанете с лице към пода, прибрани и изпънати крака, ръце малко пред раменете и разперени пръсти. Спускайте тялото надолу, докато горната част на ръцете стане успоредна на пода. След това се избутайте нагоре, докато ръцете се изпънат в лакътя. Помнете: вдишвате при спускане, издишвате при изтласкване. Правят се 3 серии по 8 - 15 повторения.





Упражнение 3


едно от добрите упражнения за разтягане, което помага за стягане на гръдните мускули. Седнете на пода. Левият крак е изпънат встрани, а десният е свит в коляното и опрян на лявото бедрото. С лявата ръка хванете върха на лявото стъпало и започнете да изпълнявате навеждания встрани с дясната ръка, като се връщате в изходна позиция. Направете 10-18 повторения, сменете краката и ръцете, и изпълнете серията отново.

Упражнение 4

Упражнение, при което се натоварват почти всички групи мускули, включително гръдните. Левият крак е водещ – насочен встрани, свит в коляното и с концентрирана сила на тежестта в него, а десният е изпънат в противоположната посока. Ръцете са опрени на пода върху пръстите. Вдигнете лявата ръка възможно най-високо и насочете погледа към нея. Върнете се в изходно положение. Направете 10-12 повторения, сменете краката и ръцете, и изпълнете серията отново.


Упражнение 5


Коремни преси (частични), която освен абдоминалните, стяга и гръдните мускули. Седнете на пода, свийте краката в колената и ги вдигнете във въздуха, като същевременно насочвате ръцете към колената. Коремните и гръдните мускули са стегнати по време на изпълнение на упражнението. Правят се 12-20 повторения.

понеделник, 18 април 2011 г.

5 неща, които трябва да знаеш за жълтъка + кофеин








1 - Роки изобщо не е знаел точно какво да прави. Освен риска от салмонела (Салмонелозата е хранително отравяне, причинено от бактерията Салмонела. Човек може да се зарази при консумация на месо, мляко и яйца от болни животни и вторично заразени продукти, както и от храни (сурови или обработени), престояли на топло или в чието приготвяне са използвани заразени продукти.), пиенето на сурови яйца не осигуряват толкова много енергия за мускулен растеж. Изследванията разкриват, че протеинът в сварените яйца е 91% биоценен или готов да бъде усвоен от организма. Суровите яйца са наполовина толкова силни.

2 - Жълтъкът съдържа 5г мазнини и 186мг холестерол, както и наполовина от съдържащото се в яйцата количество протеин около 6г. Освен това в жълтъка има достатъчно количество аминокиселини и витамини А,В,Д,Е и К. Ето защо много спортисти консумират цели яйца + белтъци.

3 - Яйчният жълтък съдържа холин (Холина е химически подобен на B-витамините и често е разглеждан с тях, въпреки че не е приет (все още) за "официален" Б-витамин. Макар и цялия му механизъм на действие, особено начина на взаимодействие с други хранителни вещества да не е напълно изяснен, изглежда често работи съвместно с фолати и аминокиселина наречена метионин. Въпреки че човешкото тяло може да синтезира холин по принцип е признато, че е важно да се приема също и с храната.)незаменимо вещество, което помага за поддържане структората на мозъчните клетки и невромедиаторите.

4 - Белите фибри, прикрепени към жълтъка се наричат жалаза и ролята им е да предпазват жълтъка

5 - Няма абсолютно никаква хранителна разлика между яйцата с белите и с кафявите черупки. По - тъмните кокошки снасят по - тъмни яйца, а по - светлите кокошки бели яйца.







Кофеин за по - добри резултати. От години хвалим кофеина заради мощния му подобряващ настроението и повишаващ енергия ефект. Ново изследване, публикувано в Journal of Strength and Conditioning Research, разкрива още една полза от кофеина. Учените тествали 13 мъже, които вдигали от лег 60% от тяхното 1 повторение максимум до отказ по време на две отделни трениробъчни сесии. Преди едната те приемали съдържащ кофеин суплемент, а преди другата - плацебо (Плацебо е операция, терапия, химически разтвор или хапче, които се назначават, симулирайки терапевтично въздействие, каквото всъщност нямат. Плацебото е в основата на плацебо ефекта. Пример за плацебо ефекта е Хомеопатията [1][2][3][4].

Думата плацебо произлиза от латинското „placebo“ („ще бъда харесан“).

В клиничните изпитания на медикаменти се използва плацебо, което се дава на определена част от изследваните пациенти, означавани като „контролна група“. На останалите – т.нар. „тестова група“ се дава изпитваното лекарство. Чрез сравнение на резултатите между двете групи се определя терапевтичният ефект на лекарството. Често при тези тестове плацебото „постига“ позитивен или негативен терапевтичен ефект, което се дължи на психологични причини от автосугестивен характер, които са статистически прогнозируеми и измерими за целите на изследването.) Оказало се, че мъжете изпълнявали около 10% повече повторения и вдигали с 10% повече тежест след приема на кофеин.

вторник, 12 април 2011 г.

Пролетната алергия










Пролетният сезон започна, а с него и алергиите. Цветният прашец предизвиква у много хора алергични пеакции, така наречена поленова алергия или сенна хрема. Колкото по-развита индустриално е една страна и колкото по-голямо въздушно замърсяване има, толкова по-висок процент на алергично болни.


Поленовата алергия се появява с цъфтежа на дърветата, който е именно през април. След това през май месец започва цъфтежа и на тревите и алергичните оплаквания се усилват. Не по-малко от 1,5-2% от населението страда от поленова алергия. Проявите на алергия са известни: подсмърчане, залпаво кихане, сълзене и сърбеж в очите, подуване на клепачите, поява на кашлица, цялостен дискомфорт. Могат да бъдат засегнати и долните дихателни пътища, а в по-тежки случаи може да се стигне и до астматичен пристъп. Дразненето може да бъде изразено и върху кожата с появата на различни обриви по откритите части на тялото - ръце,крака,лице.

Най-подходящият период за провеждането на алергични тестове е есента, когато имунната система е спокойна и част от дразнителите са почти изчезнали. Диагнозата се извършва абсолютно точно и сигурно.
Използват се препарати, които се произвеждат в Националния център по заразни и паразитни болести гр. София. С тях може да се постави точна диагноза към кой вид полен е пациентът е чувствителен и съответно след това със същия алерген да се проведе имунизацията на пациента.
Това е метод на алергенна имунотерапия, който е на принципа на ваксините. Познати са няколко типа алергенна имунотерапия. Едното е инжекционна, а другото е сублингвално - поставяне на алерген под езика. За ефективността на това лечение е важно то да се започне много време преди да започне цъфтежите - 4, 5 месеца преди сезона. Продължителността на лечението е от 3 до 5 години. Това е единственият метод, който дава трайни резултати, широко се използва навсякъде, включително и като малък град Казанлък който живея. Облекчаващото лечение на пролетната алергия с капки за нос, капки за очи, спрейове или таблетки ефективно за болния само по време на сезона, но няма последействие.

Като човек е предразположен към алергии, той не бива да се движи в рискова среда. Имате ли сенна хрема, избягвайте разходките из горите, не косите трева и т.н. За облекчаване на симптомите помага честото измиване на лицето, подухване на носа, изплакване на устата. Тоест, по-чистване на лигавиците, по които полепва поленът и причинява заболяването.
Алергиите обикновено са генетично заложени, не можем предварително да се предположим дали ще се прояви някакъв вид алергия и при нашето дете. Важно е навреме да вземем мерки и да се консултираме със спрециалисти и да успеем да предотвратим лошия развой на алергията.

събота, 9 април 2011 г.

Можем ли да горим повече мазнини ?








Средно натоварване и продължителноста на аеробното упражнение е най-добрия начин за горене за телесна мазнина това повечето хора го знаят. Но освен интензивността и продължителността, има и други фактори, оптимизиращи този процес. Всеки един цикъл от упражнения има 2 фази - работна и подготовка за нея.

При бягането работната фаза е, когато тялото е в опора (т. нар. опорен период). Той се разделя на две части - амортизация и оттласкване. Първата започва с поставянето на маховия крак на земята, т.е. момента на докосване на опората, и продължава до момента на вертикала, т.е. момента, в който тялото е точно над опорната точка. Тази част от бягането е най-опасна, тъй като натоварването върху ставите и гръбначния стълб е най-голямо. За да се намали вероятността от травми, се използват маратонки с по-дебела еластична подметка, поемаща удара или поставянето на крака в опора. Производителите на съвременни бягащи пътеки започнаха конструирането на антишок системи с цел регулиране на твърдостта на платформата, докато се движи лентата. Тази твърдост, или по-точно еластичност, може да се регулира в зависимост от теглото на бягащия и, разбира се, от неговото желание да бяга на по-мека или твърда повърхност.


Това може да ви обяснят във всеки спортен магазин, продаващ такива пътеки. Това, което обаче няма да ви кажат, е, че на тях ще горите 15-20% повече мазнини, отколкото на обикновените, нямащи тази екстра. По-нататък ще обясня защо.

Дотук разгледахме амортизацията, която фактически е подготовка за най-важната част от работната фаза - оттласкването. От неговата мощност ще зависи колко дълга ще е вашата крачка. Заедно с честотата на крачките ще се определи и скоростта на бягане.
Тук искам да подчертая, че вероятността от травми при оттласкването е по-малка, отколкото при амортизацията по простата причина, че при нея усилието, т.е. мускулното напрежение, е по-малко.


Натискът върху опората е по-голям в първата част на работната фаза - амортизацията. В същото време усилието е по-краткотрайно. Тогава мускулите на долните крайници работят в отстъпващ режим. От начина, по който се осъществява първата половина на работната фаза зависи ефективността на втората част - оттласкването. То е по-продължително. Толкова за работната фаза.



топене на мазнини горене


Следва летежната или така наречената безопорна фаза. Тялото е във въздуха. Енергоразходът е минимален. Следващата работна фаза отново ще го повиши.


И така тялото гори калории основно в работната фаза, когато сме в опора на земята. Следователно, ако удължим тази фаза, ще увеличим разхода на калории. Опорната фаза ще е удължена, ако бягаме по мек терен, особено пясък. Тогава ще ни е по-трудно, усилието ще е екстензифицирано. От това ще страда скоростният му компонент, но пък акцентът ще е върху силовия. Ще развиваме силовата издръжливост.

За разлика от пясъка, еластичната платформа на бягащата пътека ще облекчи оттласкването и амортизацията.

Тя ще ги направи и по-продължителни, отколкото ако платформата е твърда. Ето защо тези пътеки ще повишат енергоразхода. Експериментално е установено, че при бягане на пътека с еластична платформа ще горите 15-20% повече мазнини в сравнение с обикновените.


Още един интересен въпрос. След като изяснихме, че основно при бягането калориите се горят във фазата на опора и много по-малко при летежа, може ли да се твърди, че ходенето ще е по-ефективно от бягането, тъй като при него нямаме фаза на летеж. Изследванията показват, че това с основание може да се твърди. При ходенето или единият крак е в опора или другият, т.е. все в работна фаза. Това означава, че дори с по-ниско интензивна работа можем да поддържаме същата пулсова честота и да горим същото количество калории при значително намален риск от травми. Така че ходенето изобщо не е за пренебрегване. При бързото ходене ще горите повече калории, отколкото при бавното бягане. Този въпрос обаче все още поражда спорове поради различната степен на участие на мускулните групи на долните крайници. Толкова за ходенето и бягането.


Ако сте любител на велосипеда, за да избегнете това да работите само когато натискате върху педала, а другият крак върви пасивно нагоре, използвайте каишки на педалите. Такива имат стационарните спин байкове и състезателните велосипеди. При тях единият крак натиска надолу, а другият дърпа нагоре, при което работят хълбочно-поясните мускули. Така имате мускулно усилие на двата крака и съответно по-голям енергоразход.


Това не може да стане при степер, но не е и нужно. Той и без това е най-тежкият кардио-уред с най-голямо напрежение върху работещия крак. Така че дайте му 1/2 цикъл почивка.

Ако предпочитате да скачате на въже, удължете опорната фаза като скачате на дюшек, еластична платформа или използвате колан или жилетка с тежести.

четвъртък, 7 април 2011 г.

Old School - стара школа






До сега да сте тренирали по старата школа ? Ще ви представя една фитнес програма наречена още старата школа. За начинаещи или хора с 3-4 месеца фитнес опит няма да е подходяща за тях. Програмата е подходяща за хора с опит поне над 1 година.

Първи ден - тренировка за гръб, трапец и корем
Втори ден - гърди и рамене
Трети ден - тренировки за ръце и корем
Четвърти ден - тренировка за бедра и прасци
Пети ден - почивка
Шести ден - почивка
Седми ден - тренировка за гръб, трапец и корем
Осми ден - гърди и рамене
Девети ден - тренировки за ръце и корем
Десети ден - тренировка за бедра и прасци

Разяснение:
седми ден - неделя осми - понеделник и така броите до десети след десети ден имате 1 ден почивка и започвате да броите от който ден сте стигнали а програмата започва отначало.

Тренировка за гръб, трапец и корем


Набирани с широк хват пред гърди - 3 серии с дъмбел на краката от 8-10 повторения + 2 серии без тежест от 8-12 повторения.

Гребане с щанга - 5 серии 6-8 повторения

Мъртва тяга - тежестите да се увеличават стил пирамида 6 серии като 1 х 15 + 1 х 12 + 1 х 10 + 1 х 6 + 2 х 8

Гребане с дъмбел - 3 серии за всяка ръка от 6-10 повторения

Трапецовидно повдигане на рамене с дъмбел - 4 серии от 10-12 повторения

Сгъване тип “колена-лакти” - (корем) 4 серии - 20 повторения


Тренировка за гърди и рамене

Повдигане на щанга от полулег - отново пирамида 1 х 12 + 1 х 8 + 1 х 6 + 1 х 2 + 2 x 10

Изтласкване на дъмбели от полулег - 5 серии от 6-8 повторения

Пек-дек - 4 серии от 6-8 повторения

Пулоувър с дъмбел - 4 серии от 10-12 повторения

Раменни преси с щамга пред врат - 4 серии от 6-10 повторения

Повдигане на ръце встрани от седеж - 4 серии от 8-10 повторения


Тренировка за ръце и корем

Трицепс кофички - 4 серии от 8-12 повторения

Изтласкване на щанга от лег с тесен хват - 3 серии от 8-10 повторения

Френско разгъване с щанга от лег - 4 серии от 8-10 повторения

Бицепсово сгъване с права щанга - 4 серии 10 повторения

Бицепсово сгъване с дъмбели - 3 от 10-12 повторения

Скотово сгъване - 3 серии от 8-10 повторения

Сгъване тип “колена-лакти” - (корем) 4 серии - 20 повторения

Тренировка за бедра и прасец

Клякане с щанга - 5 серии 10 повторения

Бедрено сгъване - 4 серии от 12-18 повторения

Бедрено разгъване - 4 серии от 10-15 повторения

Повдигане на пръсти на лег преса - 3 серии 15-20 повторения

Калф машини от седеж - 4 серии 25-40 повторения.

Коя е според вас най-важната част от тренировката ? - Загрявката никога не пренебрегвайте да загреете преди тежкото натоварване така тялото ви е готово за максимална работа. Старайте се да загрявате поне 15мин.

вторник, 5 април 2011 г.

Проблеми и решения за здравословно хранене







Преди да започна искам да си зададете един въпрос колко често се храниш здравословно ?
Отговора само вие знаете, но ако питате мен всеки един от нас може поне на 50-60% да се храни здравословно без проблем. Всичко е въпрос на навик и желание нали така ?
Ето ти няколко проблема и решения:

Често пропусната та закуска.

Всеки знае, че закуската е най-важното хранене за деня, но защо като знаем не го правим ? Ако хапнеш нещо рано сутринта здравословно организма е готов за тежкия натоварен ден това е все едно на колата нафта да не заредиш сутрин колата не може да запали приеми организма ти, че е двигател и се нуждае всяка сутрин от гориво за да извърви дълги километри.

Решение:
Просто си навий будилника малко по - рано стани хапни нещо здравословно изпий една чаша мляко какво по хубаво от това.

Честото преяждане с бързи закуски.

Повечето от нас се храним навън и то с храна боклук и често понякога преяждаме, което не е добре за здравето ни.

Решение:

Вместо да преяжда ме с храна боклук (чипс,банички,пици и т.н)по - добре е да хапнем плодове или да седнем някой ресторант да си поръчаме една салата така няма да приема ме калории, които не са ни нужни и ще имаме достатъчно гориво за да продължим пътя си.

Най - големия проблем липса на време.

Няма какво да заблуждавам ясно е, че за да се храниш здравословно ти трябва време и по неприятното пари. Повечето от нас днешно време или нямат едното или другото за жалост. Резултат от мързел като нямаш около 1-2h да си приготвиш една хубава вечеря здравословна ще предпочетеш да си купиш нещо за бързо и да изпиеш 4-5 чаши газирана напитка (газираните напитки има доста калории).

Решение:

Както началото споменах всичко е до желание можеш да си планираш всичко, кое кога да е не е толкова трудно веднъж ако се постараеш ще видиш, че е лесно и ще свикнеш с това. Ако толкова нямаш време можеш да направиш покупки в хладилника си за няколко дена напред така ще спестиш от ценното си време.
Но всеки сам избира, кое е по важно за него за мен лично здравето е на 1 място от магазина не можеш да си купиш здраве нали така ? Моят съвет е обръщай те повече време за здравето си и спортувайте колкото може те.

Ново откритие за Карнитина




Почти всички знаем, че карнитина се използва за изгаряне на мазнини. Но доколкото се размотах из интернет пространството разбрах, че се доказало още едно свойство на карнитина увеличаване на мускулната маса. Да разгледа ме какво е карнитина - витаминоподобна аминокиселина, която „извозва” мазните в митохондриите. А митохондриите – това са един вид "електростанции" на нашите клетки. Именно в тях мазнините "изгарят", снабдявайки клетките с биоенергия.

Учени, работещи в животновъдството, по случайност решават един важен въпрос за бодибилдинга , когато търсели начин да увеличат количеството месо при отглеждането на птици. На пръв поглед е лесно – повече храна . От една страна това е правилно, но от друга - колкото повече храниш, повече разходи правиш. А крайната цел на едно предприятие е печалба.


Естествено целта е при по-малко разходи за храна да се получи повече месо . И тук на помощ им идва карнитинът.


Унгарски учени, които експериментирали с пилета, получили поразителни резултати. На контролни групи давали различно количество карнитин - (50, 100 и 150 мг картинин на кг тегло). И след две седмици и пилетата в "карнитиновите " групи станали средно с 9% по-тежки, а количеството мазнини при тях намаляло с 18%.

В друг експеримент различни групи пилета били „на диети” с различна калоричност, но еднакво ниво на протеин. Половината "експериментални" пилета от всяка диетична група подхранвали с карнитин (50 мг на кг). В резултат, както и се очаквало, пилетата с най-калорична диета станали най-тежки. Но "карнитиновите" пилета в сравнение с тези без карнитин от всяка диетична група показали най-голям прираст – в нискокалоричната с 1,7%, в среднокалоричната с 5,3% и във висококалоричната с 6,5%. С други думи, колкото по-висока е калоричността, толкова по-голям бил ефектът от карнитина.

понеделник, 4 април 2011 г.

Коремни мускули

Коремът винаги е играл важна роля в движенията ни от ежедневието. Здравият силен корем е кординация между горната и долната част от тялото.

Какво представлява коремният мускол ?
По - просто обеснено коремът е система от мускули, която включва:
Прав коремен мускул или така наречен още Rectus abdominis (плочки). Функцията му вклучва сгъване в областа на таза, така се създава вътрекоремно налягане и поддържане на правилна стойка в кръста. Искам да допълня, че правият коремен мускул е един мускул, но няма упражнение, което да натоварва само него всичко е едно цяло.

  • Външни коси коремни мускули или External oblique muscles намира се от двете страни на правия коремен мускул. Той има задачата да изпълнява движение на тялото за накланяне и въртене в встрани, но в обратна поскока просто казано левият мускул извършва движение надясно, а десният наляво.


  • Вътрешни коси коремни мускули (Internal oblique muscles). Тези мускули се намират също от двете страни на коремният мускул и се приспособени да извършват същата функцията като на "Външни коси коремни мускули", но разликата е, че левият мускул извършва движение наляво, а десният – надясно.


  • Напречен коремен мускул (Transversus abdominis). Той е най-дълбоко разположен от всички коремни мускули. Отговаря за поддържането на вътрекоремно налягане и стабилна позиция на пояса и е с основно значение за предпазване от травми в тази област.

Как да тренира ме за силни коремни мускулу ?


Има най - различни упражнения за коремните мускули, но е важно позицията на гърба при изпълнение на упражнение трябва да е неутрална без никакво навеждане или извиване. Помнете, че запазване на правилната стойка при изпълнение на упражнение карантира и правилната стойка през останалите 24h. Старайте се да изпълнявате нисък брой повторения (до 15) - ако искате да правите повече преминете така наречно следващо ниво (към по - трудно за изпълнение упражнение или добавете тежест към упражнението)